Кафедра дошкільної освіти

    Створення кафедри дошкільної освіти як структурного підрозділу навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва відбулося у 2009 році. На той час на підставі рішення вченої ради Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького від 31.08.2009 (протокол №1) та з метою забезпечення навчального процесу з напрямів підготовки «Дошкільна освіта»,  «Початкова освіта» у 2009 році наказом ректора від 31.08.2009 року №119 створено випускову кафедру дошкільної та початкової освіти.
Рисунок1  У зв’язку з внесенням змін до структури навчально-наукових інститутів і факультетів (наказ від 30.06.2010 № 92) з 10 вересня 2010 року кафедру дошкільної та початкової освіти реорганізовано у кафедру соціальної роботи, дошкільної та початкової освіти.

   З 1 вересня 2013 року наказом ректора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького від 27.08.2013 року № 123 з метою докладнішого відображення науково-навчальної діяльності, кафедру соціальної педагогіки, дошкільної та початкової освіти перейменовано на кафедру дошкільної і початкової освіти.

   16 лютого 2016 року наказом ректора кафедру дошкільної і початкової освіти реорганізовано у дві кафедри: дошкільної освіти і початкової освіти.

   Т.В.О Завідувача кафедри дошкільної освіти доктор педагогічних наук Ніколаєску Інна Олександрівна .

   На кафедрі працює 7 штатних працівників, із них: двоє кандидатів педагогічних наук, доцентів; троє кандидатів педагогічних наук, старших викладачів; один викладач; 14 викладачів працюють за сумісництвом, з них: троє докторів наук, семеро кандидатів наук та четверо викладачів.Рисунок3

   Кафедра дошкільної освіти здійснює підготовку студентів за напрямом підготовки «Дошкільна освіта» (з додатковими кваліфікаціями «Початкова освіта», «Інклюзивна освіта», «Іноземна мова»), освітніми ступенями «бакалавр» і «магістр».

   По закінченню навчання студенти мають можливість працевлаштуватися у дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади всіх форм і типів власності; районні навчально-методичні центри, районні (міські) відділи освіти.

Рисунок2

   Кафедра має зв’язки із міськими та районними відділами освіти Черкаської області та інших областей України. Підтримує тісні зв’язки з вищими навчальними закладами та дошкільними навчальними закладами, веде пошук нових форм міжнародного співробітництва, успішно співпрацює з університетами зарубіжних країн, зокрема, Вищою школою гуманістично-економічною у Влоцлавку (Польща).

   Заключені угоди з Авторською О. А. Захаренка загальноосвітньою середньою школою с. Сахнівка; Шевченківською спеціалізованою загальноосвітньою школою-інтернатом з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю; Павлиською загальноосвітньою школою імені В. О. Сухомлинського; Ковалівським ліцеєм-інтернатом для обдарованих дітей імені А. С. Макаренка с. Ковалівка.


Навчально-методичні комплекси дисциплін кафедри

Викладацький склад

Перелік навчальних дисциплін

Науково-дослідна діяльність кафедри

Науково-методична робота кафедри

Науково-методичне забезпечення дошкільної освіти