Кафедра соціальної роботи та соціальної педагогіки

  На кафедрі соціальної роботи і соціальної педагогіки проведено більше двадцяти міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференцій: «Освіта дорослих як фактор соціалізації і соціального захисту окремих категорій населення»; «Освіта дорослих як фактор розвитку дорослої людини в умовах сучасних соціально-економічних змін»; «Підвищення якості освіти і професіоналізму в умовах сучасних соціально-економічних змін» (спільно з Міжнародним  університетським  коледжем м. Добрич, Болгарія ).

    З 2009 року на базі кафедри прцює відділення соціальної акмеології Української академії акмеології. Завдяки тісній співпраці із польськими навчальними закладами. завідувачкою кафедри С. Архиповою та за активного сприяння ректора О. Черевка  укладено угоду між Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького і Вищою лінгвістичною школою (WSL) м. Ченстохов (Польща) щодо підготовки студентів інституту у рамках програми «Подвійний диплом». Невід’ємною частиною роботи кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки є робота з талановитою молоддю, яка залучається до соціально важливих проектів, соціальних акцій, волонтерської діяльності.

   Викладачі і студенти кафедри стали ініціаторами створення першого волонтерського загону в університеті. Постійно беруть участь у різних волонтерських акціях. Щорічно, з 2004 року, у перших числах листопаду викладачі і студенти традиційно проводять день кафедри, що поєднується із святкуванням «Дня працівників соціальної сфери», до проведення якого залучаються випускники кафедри різних років, фахівці соціальних організацій (державних і недержавних), освітніх установ, представники влади. Участь студентів у волонтерських акціях:

  • Всесвітній день спонтанного прояву доброти 17 лютого ;

  • Міжнародний день толерантності 16 листопада;

  • Всесвітній день боротьби зі СНІДом 1 грудня;

  • Міжнародний день волонтера 5 грудня;

  • акція Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця»;

  • вуличні акції з пропаганди здорового способу життя і репродуктивного здоров’я у рамках міжнародного проекту «Разом до здоров’я»;

  • волонтерська акція «Я люблю життя» з метою збору коштів для онкохворих дітей та дітей з важкими формами ДЦП.

  • Всеукраїнська національна благодійна ініціатива «Банк добрих справ» та ін.

  Навчально-методичні комплекси дисциплін кафедри

Викладацький склад кафедри

Науково-дослідницька робота кафедри

Успішні випускники кафедри